Tērauda dūmvadi


Ražošanas uzņēmums SIA „DOKaTa” ražo viensienu un izolētos dūmvadus no nerūsējošā tērauda. Uzņēmuma ražoti dūmvadi piemēroti apkurei, kamīniem, pirtīm, rūpniecībai, dīzeļa ģeneratoriem. Piedāvājam augstas kvalitātes dūmvadu sistēmas elementus par labām cenām.

Viensienu dūmvadus izgatavojam no nerūsējošā tērauda (nerūsējošā tērauda loksne 304, 316, 321). Pieejamie diametri no 80mm līdz 400mm.

Izgatavojam ne tikai viensienu apaļus, bet arī viensienu elips veida dūmvadus ar šķērsgriezuma izmēriem 100x200mm 110X240mm, kas palīdz maksimāli lietderīgi izmantot esošo kieģeļu taisnstūru dūmkanālu.

Izolētie dūmvadi no nerūsējošā tērauda sastāv no iekšējās dūmejas (nerūsējošā tērauda loksne 304, 316, 321) ar 50mm biezu izolāciju (bazalta akmens vate 1000°C) un nesošā ārējā apvalka no nerūsējošā tērauda ( 1.4301), cinkota vai krāsota materiāla. Pieejamas krāsas pēc RR un RAL katalogiem.

Viensienu dūmvadi (čaula, ieliktnis).

Lai aizsargātu ķieģeļa skursteni no dūmgāžu un kondensāta kaitīgās iedarbības, ķieģeļa kanālā ievieto viensienu dūmvadu (dūmvada čaula no nerūsējošā tērauda).

Metālisko dūmeju apļveida forma nodrošina labāku vilkmi, kondensātu veidošanās robeža tērauda dūmvados tiek pārsniegta dažu minūšu laikā, tādēļ kodīgo vielu kaitīga iedarbība uz dūmvada iekšējām sienām ir īslaicīga; dūmejas nav pakļautas sabrukšanai no iekšpuses, jo neuzsūc sadegšanas gala produktus.

Čaulas diametrs nedrīkst būt mazāks par apkures ierīču izejošo diametru.
Kā kurināmo var izmantot gāzi, malku, skaidu plātnes.

Viensienu dūmvadus nedrīkst uzstādīt ēkas ārpusē. Tas veicina paaugstinātu kondensāta veidošanos, kas negatīvi ietekmē katla darbību un dūmvada lietošanas ilgumu.
Aizliegts uzstādīt viensienu dūmvadus koka ēkās, ja tie tiek izvadīti caur slēgtām koka telpām.
Viensienu dūmvadus aizsargā ar ķieģeļu kārtu (izņemot laukumu līdz katla pievadam).

Pasūtot dūmvada komplektu jums noteikti jāzin:
1. Katla izvada diametrs;
2. Dūmkanāla izmērs;
3. Skursteņa augstums;

Elipsveida dūmvadi

Ja ķieģeļa skurstenim dūmkanāls ir taisnstūris, piemēram, 130x250mm, bet apkures katla vai kamīna izmērs no Ø150 līdz Ø200mm, lai nepasliktinātos apkures katla darbība ( viensienu dūmvada ( čaulas ) diametrs nedrīkst būt mazāks par apkures katla izvada izejošo diametru), nepieciešams ievietot elipsveida (ovālu dūmvadu).
Piedāvājam elips veida dūmvadus ar šķērsgriezuma izmēriem 100x200mm 110x240mm. Pēc klienta pasūtījuma varam izgatavot elipsveida dūmvadu komplektu ar nestandarta izmēriem.

Pasūtot dūmvada komplektu jums noteikti jāzin:
1. Katla izvada diametrs;
2. Dūmkanāla izmērs;
3. Skursteņa augstums;

Izolētie dūmvadi

Moduļveida montējamie izolētie dūmvadi no nerūsējošā tērauda sastāv no iekšējās dūmejas (nerūsējošā tērauda loksne 304, 316, 321) ar 50mm biezu izolāciju (bazalta akmens vate 1000°C) un nesoša ārējā apvalka no nerūsējošā tērauda, cinkota skārda vai PE (krāsota skārda). Dūmvadu ekspluatācijas izturība ir pārbaudīta ar vairāk nekā 13 gadus ilgu pieredzi darba tirgū.
Visi izolētie dūmvadi tiek izgatavoti pēc pasūtījuma, ņemot vēra konkrēta objekta īpatnības.
Izgatavošanas termiņš 2-5 dienas.
Pasūtot dūmvada komplektu jums jāzin:
1. Katla izvada diametrs;
2. Izolēta dūmvada augstums;
3. Jumta slīpums (ja dūmvads ies cauri jumtam);
4. Stiprinājuma garums (attālums no sienas līdz dūmvada ārsienai);
5. Mājas sienas biezums (ja dūmvads ies cauri sienai);

Dūmvadu sistēmās, kas paredzētas kamīna un pirts krāsniņu dūmgāžu izvadei, temperatūra darbošanās režīmā ir lielāka nekā apkures katliem. Tādas dūmvadu sistēmas mazāk kondensējas, nav obligāti ierīkot tīrīšanas lūku un kondensāta izvadu. Dūmvadu sistēma pieslēdzas pie kamīna pa taisni uz augšu, tādēļ dūmvadu sistēma aizņem maz vietas un ir viszemākās izmaksas. Dūmvadiem, kas izmantoti apkurei, obligāti jābūt izolētiem, jāparedz tīrāmo lūku un kondensātu izvadu, jo mūsdienu automatizētie apkures katli darbojas pārejas režīmā (palaišana – siltumnesēja sildīšana līdz vajadzīgai temperatūrai; uzturēšana – padeve siltumnesēja temperatūras samazināšanai), kas izsauc spēcīgu kondensātu. Var paredzēt dūmvadu tīrīšanu no sāna – izmantojot izolētu tīrāmo lūku, Mēs ražojam kvalitatīvus dūmvadus, kurus var uzstādīt pašiem spēkiem, normāls ‘mājas meistars’ bez īpašam problēmām tiks galā ar šādu uzdevumu. Tomēr mēs ieteicam izmantot mūsu servisu – profesionāli uzstādītāji, kuri jau ir uzstādījuši simtiem dūmvadu komplektus nodrošinās ātru un ļoti kvalitatīvu montāžu.
Dūmvadu komplekta vidējās izmaksas uz montāžu sastāda (Jelgava un Jelgavas rajonā) Ls 60,00 – 120,00 Ls. Cenā ietilpst: uzmērīšana, montāža, transports, mehānismi, montāžas materiāli. Mēs braucam un uzstādām visā Latvijas teritorijā.